top

Horoskop - Skorpion

Na szczególne sukcesy i powodzenie mogą liczyć osoby zajmujące się działalnością artystyczną. Jeśli do nich należysz, to wykorzystaj dobrze swoje talenty i potencjał twórczy. Niektóre Twoje pomysły okażą się nie tylko interesujące, ale jeszcze przysporzą Ci zawodowych sukcesów.

Waluty - cennik

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR

Przekątna w monitorach LCD

Gdy monitory LCD pojawiły się na rynku nastąpił pewnego rodzaju boom na nie i nagle wszyscy odwrócili się od monitorów CRT. Jednak ci, którzy w tamtym czasie nie zdążyli zakupić LCD nie żałowali, gdyż okazało się, że są one jakościowo gorsze od CRT, a przy tym dużo droższe. Szybki zakup ładnie wyglądającego zewnątrz monitora był spowodowany raczej nieznajomością parametrów.


Teraz jednak monitory LCD są…

Teraz jednak monitory LCD są o wiele lepsze jakościowo i prawie całkowicie wyparły CRT z rynku. Jednak ze względu na dużą ilość rodzajów LCD warto znać ich parametry przed zakupem. Jednym z nich jest przekątna matrycy. Monitory LCD można kupić w bardzo różnych rozmiarach. Zależnie od potrzeb mogą to być niewielkie kilkunastocalowe monitory LCD, a także kilkudziesięciocalowe. Przekątna matrycy wyrażona jest w calach, a ten mierzy 2, 54cm. Najpopularniejsze monitory mieszczą się w granicach od 15 do 21 cali.

Przekątna w monitorach LCD – galeria

Tutaj również znaczenie ma rodzaj wykonywanej na komputerze pracy. Do oglądania filmów i grania w gry komputerowe najlepsze są oczywiście duże monitory LCD, a jeszcze lepsze panoramiczne. Z kolei prace biurowe potrzebują niewielkich, nawet 15 calowych matryc. Warto wiedzieć, że im większa przekątna, tym droższy monitor.

sonymobile.com – Sprawdź jeśli szukasz więcej informacji

Życzenia dla:

Prezent

Wszystkiego najlepszego życzymy dzisiaj: Felicjana, Pelagii, Sławoja

Z okazji imienin dużo zdrowia!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

top